Christenvervolging in Duitsland?
Een opvallend bericht in verschillende media waaronder het Nederlands Dagblad: kerken in Duitsland worden sinds 2015 in toenemende mate vernield en gevandaliseerd. Hoe je dat ook wendt of keert: dit is een vorm van christenvervolging.
Het gaat bijvoorbeeld om het vernielen van kruizen, het ontwijden van katholieke heiligenbeelden als ook beelden van Christus zelf. Er zijn zelfs meldingen van katholieke kerken die rapporteren dat er uitwerpselen in biechtstoelen wordt gesmeerd en er in het wijwater wordt geplast. Maar niet alleen katholieke kerken hebben ermee te maken, ook protestantse gebedshuizen worden niet gespaard.
Sommige acties zijn dusdanig dat deze onmogelijk door een persoon gedaan kunnen zijn. Daar moet sprake zijn geweest van een plan en een organisatie van meerdere personen. Zo was in een kerk in Bann een 2 meter hoog kruis omgezaagd en in de tuin buiten gegooid. Een zwaar Christusbeeld was op de kop bij de deur gezet. Dan moet je dus én een zaag meenemen (planning) én met meerdere mensen zijn, want dat doe je niet snel in je eentje (georganiseerd).
Dat dit in Duitsland kan gebeuren, heeft er waarschijnlijk mee te maken dat de meeste kerken in het land - zeker de katholieke - zeven dagen per week open zijn. 24 uur per dag zeven dagen per week toezicht is niet altijd mogelijk en dan is een vernieling al snel gedaan. Kerken nemen daartegen wel maatregelen door meer te surveilleren en door camerasystemen op te hangen.
Wie de daders zijn van deze vernielingen zijn, is onbekend. Er zijn mensen die wijzen op de instroom van enorme groepen vooral Syrische vluchtelingen in 2015 en daarna; het moment dat de vernielingen toenamen. Dat kan echter niet bewezen worden. In Duitsland registreert de politie geen nationaliteiten bij arrestatie voor dit soort misdaden. Bovendien worden daders zelden gepakt.
Het is opvallend en tekenend dat de vijandigheid tegen gelovigen ook in ons vrije westen zo steeds meer aan het oppervlak komt. Het geeft aan hoe de tijden zijn veranderd en nog veranderen. Het doet denken aan Jezus die in Johannes 15 ons leert dat de wereld ons zal haten, omdat wij niet van hen zijn, maar van Hem. En omdat ze Hem gehaat hebben, zullen ze dat ook bij ons doen. Dat wordt steeds meer duidelijk, zelfs in ons buurland.
Bron: Nederlands Dagblad
Wil je deze content helpen mogelijk te maken? Je kunt ons werk steunen door een gift te geven.